FOTO: Zvolenčanov rozhádal pokazený melón. Zákazník sa sťažoval na obchod, ľudia ho skritizovali


Zvolenčanov rozhádal pokazený melón, nespokojný zákazník kritizoval obchod

FOTO: Zvolenčanov rozhádal pokazený melón. Zákazník sa sťažoval na obchod, ľudia ho skritizovali
Foto: Facebook/Zvolen - fórum (Martin P.)

Ľudia sa na internete dokážu pohádať doslova kvôli všetkému. Zvolenčanov pred pár dňami názorovo rozdelil melón, ktorý si v Tescu kúpil Martin. Keď si chcel doma vychutnať šťavnatú zeleninu, ktorú mnohí nesprávne označujú ako ovocie, zostal sklamaný, pretože bola vo vnútri pokazená. Preto fotografiu prekrojeného melóna zdieľal na sociálnej sieti s popisom: „Skysnutá zhnitina. Banda darebná.“

Prekvapivo sa pod príspevkom rozprúdila diskusia, ktorej výsledkom je viac než stovka komentárov. Väčšina komentujúcich sa zhodla, že problém sa dá vyriešiť tým, že človek produkt vráti a dostane svoje peniaze naspäť.

Valéria opísala svoju skúsenosť. „Aj ja som kúpila v rovnakom obchode a taktiež putovala do koša zhnitá. Preto nechcú prekrajovať, aby ľudia nevideli, aká je vo vnútri. Blok som nemala, nemohla som ju ísť vrátiť, nikdy viac nekúpim celú dyňu a už vôbec nekúpim v reťazcoch,“ posťažovala sa. „Nám bez problémov vymenili v Tescu na Sekieri, samozrejme, s bločkom. Netreba hneď nadávať,“ uviedla Anna.


„Ako má predavačka vidieť do melóna?“ pýtala sa kriticky Renáta. Predavačka nie, to je pravda, ale majú hádam nejakého vedúceho alebo určeného pracovníka, ktorý posúdi, či to ovocie alebo zelenina je vhodná na ďalší predaj. Ja viem, že dovnútra nevidí ani on, ale vizuálne alebo hmatom človek, čo sa vyzná, rozpozná nekvalitný tovar,“ odpovedal je iný Zvolenčan.

Martinu príspevok nahneval. „Koho nazývate vlastne bandou? Matku prírodu? Lebo kto iný vám vidí do melóna? Máte si vziať bloček a ísť melón kľudne vrátiť. Čo robíte z toho senzáciu? Ja by som chcela vidieť, ako by ste sa chovali, keby aj ten personál, za ktorým sa pôjdete sťažovať a nadávať mu do neviem akej bandy, by vám mohol reálne povedať, čo si o vašej hlúposti myslí,“ napísala žena.

Rovnaký názor mal aj Patrik. „Milióny ľudí na Zemi nemá čo jesť, tam vojna, hentam vojna, rakovina, vážne dopravné nehody a zrazu zhnitý melón z Tesca. No katastrofa, tragédia. Ako jasné. Nepoteší to, je to mrzuté. Lenže takéto niečo sa proste občas stane. Je otázne, či s tým treba hneď utekať na internet.“

Zdroj: Facebook/Martin P.

Reklamačný poriadok

V reklamačnom poriadku obchodného reťazca Tesco sa píše, že „ak sa vyskytne u predanej veci vada, má spotrebiteľ právo vadu reklamovať pre rozpor s kúpnou zmluvou“.

Predávajúci zodpovedá za nedostatky tovaru pri jeho prevzatí spotrebiteľom a za vady tovaru, ktoré sa prejavia po jeho prevzatí v záručnej dobe. „V prípade vecí, ktoré sa rýchlo kazia (potraviny, zmesi určené na okamžitú spotrebu, krmivá…), sa reklamácia musí uplatniť najneskôr v deň nasledujúci po kúpe, inak právo spotrebiteľa zaniká,“ píše Tesco.



Najnovšie zo Slovenska

Najnovšie v Banskobystrickom kraji