Online prenos z EURO 2024 Slovensko - Ukrajina 1:2

Zápas sa skončil, Ukrajina zvíťazila 2-1

Naši reprezentanti mali podobne ako proti Belgicku vynikajúci 1. polčas, v druhom však bola Ukrajina jednoznačne lepšia. Gól Slovenska strelil Schranz, za Ukrajinu odpovedali Šafarenko a Jaremčuk.

Slovensko má po dvoch zápasoch v skupine na svojom konte 3 body. O postupe do osemfinále sa definitívnme rozhodne v zápase s Rumunskom.

Zdroj: Tomáš Serina

95. minúta    Záverečný tlak nášho tímu, Ukrajinci sa však ubránili

94. minúta    Naši sa nevedia dostať pred ukrajinskú bránu, naopak súper drží loptu na našej polovici

92. minúta    Dobrý rohový kop Slovenska, Vavro však nedokázal vystreliť na bránu

91. minúta    Nadstavovať sa bude 5 minút

90. minúta    Slovensko zahrávalo roh, ale lopta nikoho v šestnástke nenašla

89. minúta    Naši sú na polovici Ukrajiny častejšie, výraznejšia šanca však zatiaľ neprišla

86. minúta    Ivan Schranz ide dole z ihriska, na trávnik vybehol náš najmladší hráč Leo Sauer

85. minúta    Veľmi zlá strela Juraja Kucku z priameho kopu, pálil vysoko nad bránu

84. minúta    Naši sa usadili na polovici Ukrajiny a vybojovali faul. Jaremčuk videl žltú kartu

82. minúta    Slovenskí reprezentanti prvýkrát na šampionáte prehrávajú, na vyrovnanie majú niečo cez 10 minút

80. minúta    Ukrajina strelila gól a vyhráva 2-1. Strela Jaremčuka sa dostala do brány popri bezmocnom Dúbravkovi

Zdroj: UEFA

79. minúta    Naši sa aspoň na chvílu usadili na polovici Ukrajiny, súper však získal loptu späť

77. minúta    Ukrajinci zatlačili našich vo vlastnej šestnástke, hra bola prerušená po faule na Suslova

74. minúta    Žrď Ukrajiny po strele Mudryka. Ukrajinci vyrazili do rýchleho protiútoku, naša obrana prepadla

73. minúta    Slovensko po dlhom čase na polovici súpera, avšak Obert fauloval a Ukrajinci sa opäť dostali k lopte

69. minúta    Ukrajina pokračuje v tlaku. Po rohovom kope však naši loptu dostali od vlastnej brány

67. minúta    Dávid Hancko nebude v dnešnom zápase pokračovať. Nahradí ho Obert, strieda aj Haraslín a na trávnik príde Suslov

66. minúta    Ukrajina hrá v 2. polčase omnoho lepší futbal, naši sa z krízy po inkasovanom góle nevedia dostať

63. minúta    Hancko má zdravotné problémy, možno natiahnuté slabiny. Ošetrujú ho mimo trávnika

60. minúta    Dvojité striedanie v našom tíme. Dole išli Duda a Boženík, na trávnik sa dostali Strelec a Bénes

58. minúta    Prebudili sa aj ukrajinskí fanúšikovia, ktorí ženú svojich dopredu

56. minúta    Ukrajincom gól dodal sily a chuť útočiť. Našich reprezentantov zatlačili do obrany hneď po strelenom góle

54. minúta    Ukrajina vyrovnala na 1-1. Gól strelil voľný Šafarenko po strele zo stredu pokutového územia

50. minúta    Slovenskí reprezentanti sú v úvode 2. polčasu viac pri lopte, do výraznejšej šance sa však nedostali. Naopak, po rýchlom krídelnom útoku zahrozila Ukrajina, Dovbyk však nehlavičkoval presne

48. minúta    Naši sú na polovici Ukrajiny, Vavro centroval do pokutového územia, Boženík však fauloval

47. minúta    Ošetrovanie Pekaríka po tvrdej zrážke hlavami, mal by však byť v poriadku

46. minúta    Druhý polčas odštartoval výkopom Ukrajiny. Ani jedno z mužstiev nestriedalo, na trávnik vybehli rovnaké zostavy ako v 1. polčase

Prvý polčas sa skončil, Slovensko vedie nad Ukrajinou 1-0.

Našim reprezentantom patrila predovšetkým prvá polovica prvého polčasu. Tlak dokázal využiť Ivan Schranz a strelil svoj druhý gól na majstrovstvách. Ukrajinci po inkasovanom góle hru vyrovnali a dokázali sa dostať do dvoch vyložených šancí.

Zdroj: UEFA

46. minúta    Nadstavovať sa bude jedna minúta

45. minúta    Po rohu sa lopta odrazila ku Kuckovi, ktorý sa neúspešne pokúsil o nožničky

44. minúta    Výborná strela Haraslína, ukrajinský brankár vyrazil končekmi prstov. Naši budú zahrávať rohový kop

42. minúta    Priamy kop Ukrajiny. Strela Zinčenka priamo na našu bránu, Dúbravka vyrazil

38. minúta    Ukrajinci v posledných minútach výrazne zlepšili svoju hru a mali niekoľko priamočiarych, rýchlych útokov

36. minúta    Ďalšia šanca Ukrajiny. Mudryk sa dostal cez Vavra, loptu vyrazil Dúbravka

34. minúta    Obrovská šanca Ukrajiny. Tymčik však trafil len žrď

33. minúta    Naši majú výraznú prevahu v držaní lopty. Na strely na bránu vedú 4-1

32. minúta    Roh zahral Duda, Škriniar však v šestnástke fauloval

31. minúta    Prvý rohový kop aj pre Slovensko, vybojoval ho Kucka

29. minúta    Ukrajinci okamžite po prvom rohu zahrávali druhý. Veľkú šancu mal Mudryk, lopta však bránu neohrozila

28. minúta    Výborná šanca Dovbyka, Ukrajinci vybojovali rohový kop

26. minúta    Hrá sa prevažne na polovici ukrajinského tímu, naši svojim výkonom opakujú výbornú hru z prvého polčasu zápasu proti Belgicku

23. minúta    Akcia Ukrajiny stredom ihriska, strela Mudryka však mierila nad bránu

21. minúta    Naši reprezentanti hrajú s veľkým prehľadom, držia loptu a po jej strate a dobre ukrajinských hráčov napádajú

19. minúta    Ivan Schranz strelil na šampionáte už druhý gól, opäť sa do neba poďakoval svojmu otcovi

17. minúta    Gól Ivana Schranza z tesnej vzdialenosti od brány. Slovensko vyhráva 1-0

17. minúta    Priamy kop Hancka, výborná strela, ukrajinský brankár Trubin však vyrazil

16. minúta    Faul tesne pred ukrajinskou šestnástkou na Lobotku, naši budú zahrávať priamy kop

15. minúta    Hra sa prelieva z jednej strany na druhú. Oba tímy sa snažia hrať útočne

13. minúta    Strela Sudakova, Dúbravka si s ňou bez problémov poradil

12. minúta    Ďalšia zaujímavá šanca Slovenska, pred bránu centroval Pekarík

11. minúta    Obrovská šanca Ivana Schranza, strelu z tesnej blízkosti brány však brankár Trubin vyrazil

Zdroj: UEFA

10. minúta    Krásna akcia Lukáša Haraslína po ktorej sa dostal k strele

8. minúta    Center Haraslína z ľavého krídla, lopta však mierila rovno do náruče ukrajinského brankára

6. minúta    Prvá šanca Ukrajiny. K lopte sa však v našom pokutovom území dostal Lobotka a naši sa oslobodili

2. minúta    Pekný únik Haraslína po krídle, Ukrajinci si však s našou kombináciou poradili

1. minúta    Zápas sa začal, hneď v úvode nakopával do pokutového územia Ukrajiny loptu Duda.

14:59 Tesne pred zápasom ešte minúta ticha na počesť Gerharda Aignera, bývalého sekretára FIFA

14:55 Na štadióne znejú hymny oboch krajín. V hľadisku je obrovské množstvo slovenských fanúšikov

Zápas sa začína o 15:00 hod.

Slovenskí futbaloví reprezentanti odohrajú svoj druhý zápas základnej skupiny na EURO 2024. Futbalová horúčka po úvodnom víťazstve s Belgickom pomaly stúpa. Fanúšikovia očakávajú dobrý výsledok aj od zápasu s Ukrajinou. Podľa vyjadrenia konzultanta nášho tímu Mareka Hamšíka, ktoré uviedla stránka UEFA sú všetci naši hráči zdravotne v poriadku a mali by sme nastúpiť v najsilnejšej možnej zostave.

Ukrajina patrila pred šampionátom medzi mužstvá označované za čierneho koňa celých majstrovstiev. Prvý zápas sa však našim východným susedom vôbec nevydaril a Rumunsku podľahli 0-3.

Naopak slovenskí reprezentanti predčili v úvode všetky očakávania, a porazili favorita našej skupiny, ale aj celého Eura, Belgicko 1-0. Gól strelil Ivan Schranz a naši fanúšikom urobili radosť nielen výsledkom, ale aj kvalitnou hrou predovšetkým v prvom polčase. Sokoli si po prípadnej výhre už dnes môžu zaistiť postup do osemfinále.

Predpokladané zostavy:

Slovensko

Dúbravka - Hancko, Škriniar, Vavro, Pekarík - Kucka, Lobotka, Duda - Haraslín, Boženík, Schranz

Zdroj: UEFA

Slovensko vybehne proti Ukrajine s rovnakou zostavou ako proti Belgicku. Predpokladá sa, že aj po hernej stránke sa naši reprezentanti predstavia s rovnakou taktikou ako v prvom zápase skupiny.

Ukrajina

Trubin - Zinčenko, Matvijenko, Zabarnyj, Tymčik - Bražko, Šaparenko - Mudrik, Sudakov, Jarmolenko - Dovbyk

Zdroj: SFZ

Zdroj: UEFA

Slovensko má zatiaľ s Ukrajinou negatívnu zápasovú bilanciu. Z ôsmych zápasov vyhrali naši reprezentanti dva, tri sa skončili remízou a rovnako tri vyhrali Ukrajinci.

Zdroj: SFZ

Zápas sa hrá v meste Düsseldorf, kde v Merkus-Spiel Arene hráva svoje domáce zápasy bundesligová Fortuna Düsseldorf.

Dá sa očakávať, že slovenskí fanúšikovia vytvoria elektrizujúcu atmosféru na štadióne aj dnes. V uliciach nemeckého mesta sú ich tisíce a podobne ako v zápase s Belgickom môže mať Slovensko domáce prostredie aj v zápase proti Ukrajine.

Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.