Posledný zápas v skupine. SLOVENSKÓÓÓÓ! ONLINE prenos z MS 2024: Slovensko - Švédsko 1:6

22:43 Slovensko vo štvrtok o 16.20 vo štvrťfinále nastúpi proti Kanade, ktorá vyhrala pražskú skupinu šampionátu.

22:40 Slovensko - Švédsko 1:6. O konečnom výsledku sa rozhodlo v druhej tretine, v ktorej Švédi dominovali.

22:39 Pekná strela Nemca, ale len do vonkajšej sieťky.

22:38 Posledné 2 minúty, zápas sa už len dohráva.

22:37 Gól Švédska na 6:1. Strelil ho Eriksson Ek ku ktorému sa odrazil puk a skóroval do prázdnej brány.

22:35 Obrovská šanca Švédov vo vlastnom oslabení. Markus Johansson bol sám pred Škorvánkom, ten ho však vychytal.

22:35 Začiatok presilovky Slovensku opäť nevychádza, do konca zápasu ostávajú 4 minúty.

22:32 Vzrušenie pred Škorvánkovou bránou, so Švédmi sa naťahuje Šimon Nemec. Výsledkom je vzájomné vylúčenie Linusa Johannsona a Nemca. Švéd však dostal 4 minúty, naši budú hrať presilovku.

22:29 Dobrá strela Tomáša Tatara po akcii Slafkovského.

22:24 Ešte jeden, skandujú slovenskí fanúšikovia v hale.

22:22 Prvý gól Slovenska! Gól Michala Ivana v 51. minúte po asistenciách Tatara a Slafkovského. Slovensko - Švédsko 1:5

22:20 Naopak, vo vlastnom oslabení skórovali Švédi. Eriksson Ek v 50. minúte zvyšuje na 5:0 pre Švédsko

22:20 Početná výhoda zatiaľ našim vôbec nevychádza, prakticky vôbec sa neusadili v švédskom pásme.

22:18 Presilovku si zahrá aj Slovensko po sekaní na Goliana.

22:16 Naši sa aspoň na chvíľu usadili v útočnom pásme, nepresne však strieľal Tatar.

22:14 Výborný zákrok Škorvánka po strele Zetterlunda.

22:13 Prebudili sa aspoň na chvíľu aj slovenskí fanúšikovia, ktorých je v ostravskej hale obrovská väčšina.

22:12 V švédskej réžii sa nesie aj začiatok záverečnej tretiny. Naši však zatiaľ v oslabení dobre bránia.

22:10 Tatar ide opäť na trestnú lavicu, tentokrát za sekanie.

22:08 Prvá útočná akcia Slovenska v poslednej tretine. Strela Faška Rudáša zblokovaná.

22:07 Švédi v tlaku pokračujú aj po skončení presilovky, Škorvánek s ďalším úspešným zákrokom.

22:05 Dobrá strela Kempeho, Škorvánek si s jeho pokusom poradil.

22:04 Začína sa záverečná tretina zápasu. Na trestnej lavici sedí Feherváry za podrazenie zo záveru II. tretiny.

21:53 Švédi nás v II. tretine prestrieľali v pomere 13:4. Darí sa hlavne Raymondovi a Karlssonovi, ktorí si v zápase pripísali už po 2 body.

Gól Švédska na 0:4

Zdroj: IIHF

21:47 Slovensko - Švédsko 0:4 po 40. minútach. Švédsko v prostrednej časti hry dominovalo herne aj výsledkovo.

21:46 Faul Martina Feherváryho, na trestnú lavicu ide za podrazenie.

21:45 Začala sa posledná minúta II. tretiny, Švédi stále dominujú.

21:40 Druhá polovica II. tretiny zatiaľ našim vôbec nevychádza, Švédi zápas kontrolujú.

21:37 Švédi pokračujú v aktivite aj po dvoch zlepených góloch.

21:35 Katastrofálna pasáž Slovenska. Gól strelil Lundestrom po vyhratom súboji v 34. minúte. Slovensko - Švédsko 0:4

21:33 Švédi využívajú presilovku. V 33. minúte Burakovski prestrelil Škorvánka. Slovensko - Švédsko 0:3

21:31 Švédi si zahrajú presilovku, za nedovolené bránenie si na 2 minúty ide sadnúť Tatar.

21:30 Výborná individuálna akcia Raymonda, gólu zabránil zákrok Škorvánka.

21:27 Po čase sa osmeľujú aj naši, strieľal Cingeľ. Začala sa druhá polovica II. tretiny.

21:25 Po dobrom začiatku II. tretiny a výbornej presilovke iniciatívu prebrali Švédi. Reagujú na to aj diváci, ostravská hala trochu stíchla.

21:24 Ďalšia obrovská šanca Švédska, pred našou bránou boli osamotení dvaja hráči súpera, netrafili však bránu.

21:22 Švédi strieľajú gól. Nad ľavé rameno Škorvánka sa trafil Karlsson. Slovensko - Švédsko 0:2

21:21 Tlak Slovenska pokračuje aj v hre 5 na 5. Dobrú prácu odvádzajú Regenda, Kelemen a Nemec.

21:20 Obrovské šance Slovákov v presilovke, naši však nedokázali puk zasunúť do prázdnej brány.

21:18 Za podrazenie pôjde na trestnú lavicu Johansson.

21:17 Naši strávili pomerne dlhý čas v útočnej tretine, v 3. minúte druhej tretiny je však stav stále 0:1.

21:14 Šancu si vypracovali aj Švédi, na Škorvánka strieľal Holmberg.

21:13 II. tretina sa začala dobrou strelou Šimona Nemca.

21:06 Hra bola v I. tretine vyrovnaná. Svedčí o tom aj pomer striel 11:11.

Gól Švédska strelil v 3. minúte Lucas Raymond:

Zdroj: IIHF

20:54 Slovensko - Švédsko 0:1 po prvej tretine.

20:53 Posledná minúta prvej tretiny. Ľad už je nekvalitný, hráči majú čo robiť.

20:51 Hra sa prelieva z jednej strany na druhú. Záver tretiny Slovensku vychádza, naši mali viacero náznakov šancí.

20:49 Strela Čacha po aktivite Kelemena a vzápätí výborná strela Regendu.

20:46 Skrumáž pred našou bránou, Škorvánek však úspešne zasiahol.

20:45 Kvalitná pasáž našich. Aktívni vpredu boli Cingel, Slafkovský a Cehlárik.

20:42 Dobrá šanca Švédov, vypracoval ju Burakovsky, ktorý pred bránou našiel úplne voľného Holmberga.

20:41 Do náznaku šance sa dostával Slafkovský, nahrávka na voľného spoluhráča mu však nevyšla.

20:40 Švédi pohrozili okamžite po skončení vlastného oslabenia. Začala sa druhá polovica I. tretiny.

20:38 Druhá polovica presilovky Slovensku nevyšla, Švédi dokonca vystrelili na Škorvánka v našej bráne.

20:37 Pokračuje tlak našich v presilovke. Zaujímavú možnosť vytvorili Daňo a Slafkovský.

20:35 Na ľade sa po náraze na mantinel ocitol Pospíšil, dúfajme že nepôjde o zranenie a bude pokračovať. Pospíšil zamieril do šatne.

20:35 Nebezpečná strela Libora Hudáčka na začiatku presilovky

20:33 Slovensko bude hrať presilovku. Na trestnú lavicu si sadne Dahlin.

20:31 Dobrá akcia Slovenska, prvá formácia s Pospíšilom vyzerá herne veľmi dobre.

20:28 Švédi našich zatlačili, napriek tomu Slovensko vybojovalo zakázané uvoľnenie.

20:26 Vzrušenie na tribúnach po tvrdom zákroku na Hudáčka.

20:25 Naši sa po inkasovanom góle otriasli, nebezpečne strieľal Gajdoš.

20:23 Prvý gól Švédska, strelil ho v presilovke Raymond po teči strely od modrej.

20:22 Švédi budú hrať presilovku. Na trestnú lavicu mieri Grman.

20:22 Prvá strela zápasu, na švédskeho brankára ju vyslal obranca Ivan.

20:21 Naši od začiatku v útočnej tretine, zápas sme začali s prvým útokom.

20:20 Zápas so Švédskom odštartoval, úvodné buly vyhrali naši reprezentanti.

20:18 Zápas sa začne o 3 minúty. Hala v Ostrave je opäť plná slovenských fanúšikov.

Zápas sa začne o 20:20

Slovenskí reprezentanti v záverečnom zápase skupiny B nastúpia proti Švédsku. Kým Švédi sú na priebežnom 1. mieste v tabuľke základnej skupiny a nikto ich už nemôže z čela zosadiť, našim zatiaľ patrí 4. priečka a na nej ostaneme aj po stretnutí so severanmi.

O tom, že do štvrťfinále postúpime zo štvrtého miesta v skupine rozhodol popoludňajší zápas USA s Lotyšskom. Američania v ňom zvíťazili 6:3 a to znamená, že Lotyšsko nás už na poslednom postupovom mieste nemôže predstihnúť a súčasne Slovensko už nemôže v tabuľke preskočiť Nemecko s ktorým má horší vzájomný zápas.

Reprezentácia „troch koruniek“ je pred zápasom favoritom, naši však už aj na MS v Česku dokázali, že proti silnejšiemu súperovi dokážu zabrať.

Švédi zatiaľ na MS nestratili ani bod. Včera porazili Francúzsko 3:1. Slovensko po úvodnej prehre s Nemeckom pozitívne prekvapilo v zápase s USA, avšak vo včerajšom zápase s Lotyšskom stratilo 2 body po prehre 2:3 po samostatných nájazdoch.

Štvrťfinále proti Kanade

Vo štvrťfinále bude Slovensko hrať proti víťazovi pražskej skupiny šampionátu, Kanade. Rozhodol o tom populudňajší zápas domáceho Česka s krajinou javorového listu, v ktorom Kanaďania zvíťazili 4:3 po predĺžení. Štvrťfinálový duel sa bude hrať v Prahe vo štvrtok o 16.20.

Zostavy

V zostave slovenského tímu bude chýbať Marek Hrivík, ktorí po zápase s Lotyšskom trpí svalovou únavou. Nahradí ho útočník Viliam Čacho, pre ktorého to bude prvý zápas na šampionáte.

Približne trištvrte hodinu pred zápasom sa na oficiálnej stránke objavila zostava Slovenska. Naši reprezentanti by mali nastúpiť v tomto zložení: